facebook.com
instagram.com
youtube.com

Топ-тема

07.04.2020 Чи забезпечена Україна засобами захисту в достатній кількості?

Володимир Зеленський пообіцяв проконтролювати розподіл масок, респіраторів та інших засобів захисту між лікарнями у регіонах. Відповідну заяву президента поширила його прес-служба. За словами президента, розподіл засобів захисту має відбуватися справедливо.«До нас звертається дуже багато лікарів: пишуть листи, роблять відеозвернення про те, що вони не отримують маски, респіратори, захисні костюми, рукавиці та інші засоби, які ми переправляли з Києва. Розподіл спецзасобів між лікарнями має відбуватися справедливо. Ми перевіримо лікарні щодо того, що вони отримують, щоб переконатися, що наші лікарі та пацієнти дійсно захищені», – зауважив Зеленський. Позицію голови держави для глядачів «Доброго ранку, Країно!» коментує Роман Лозинський – народний депутат, фракція «Голос»:

«У мене перше питання, яке виникає: а до чого тут взагалі президент? Яка роль президента в Конституції, законах розподіляти будь-що для будь-яких потреб? Справді зараз ситуація надзвичайна, але хто має займатися цими проблемами? В першу чергу Міністерство охорони здоров’я, в першу чергу уряд. І у нас взагалі, здається, в країні щось тотально поламалося, коли президент спочатку безпосередньо призначає урядовців, а члени монобільшості, депутати із «Слуги народу» не знають, що це їхнє конституційне право. Потім президент розуміє, що в нього неправильне призначення, втретє міняє міністра охорони здоров’я буквально за місяць, а потім розуміє, що і той ще не може виконувати свої обов’язки і каже: я сам буду контролювати, щоб масок всім було досить. Можливо, президент буде ще в кожен регіон їздити особисто, привозити ті маски? Це абсолютний нонсенс і абсурд. Тому що насправді в нас зробили величезну проблему замість того, щоб її почати вирішувати. Я перепрошую, як би це цинічно не звучало, але Україна мала все-таки три тижні, поки в світі розійшовся коронавірус, ми мали фору, аби підготуватися. Зараз замість того, щоб виробляти маски в Україні, перевести бізнес тут на виробництво всіх найбільш потрібних медичних засобів, ми пробуємо знову це возити з Китаю. Замість того, щоб розподілити зразу правильно всі маски, які прийшли в перший раз з Китаю, пішли до міністра Авакова, а він вже там же на МВС це розподіляв».

На зв’язку зі студією «Доброго ранку, Країно!» і Павло Дронь – заступник голови Монастириської РДА, який прокоментує ситуацію в своєму регіоні:

«Я хотів би вам сказати, що сьогодні на цей час ситуація дещо змінилася в кращу сторону. За останні чотири дні в нас значно поповнилися запаси засобів захисту для лікарів. І ми вже маємо засоби захисту на наступні 7-8 днів роботи. Це набагато краще, ніж ситуація була тиждень тому. Я не кажу, що все добре, але ситуація була критичною ще тиждень тому. Ми працювали по всіх напрямках. Частину засобів захисту та медикаментів нам поступила по лінії обласного управління охорони здоров’я. Частину надали волонтери. Частину з інших джерел. На відміну від того, як це було ще до понеділка минулого, зараз ситуація вже краща. І в тому числі була зустріч з головою ОДА. Він дав відповідні доручення, і дещо вже закрутилося. На відміну від того, як раніше ні МОЗ, ні інші структури не реагували на наші потреби. Зараз у нас на перший наступний тиждень є все необхідне для того, аби проводити всі лікувальні заходи».