facebook.com
instagram.com
youtube.com

Топ-тема

06.02.2020 ДОНАЛЬД ТРАМП НЕ ВИНЕН | ІМПІЧМЕНТ ПРОВАЛИВСЯ

Гості студії «Доброго ранку, Країно!» Євген Філіндаш – політичний експерт, Володимир Петров – політтехнолог та Микола Катеринчук – адвокат, кандидат юридичних наук. Сенат США виправдав американського президента Дональда Трампа більшістю голосів під час голосування щодо його імпічменту. Трампа звинувачували в зловживанні владою і перешкоджанні розслідування Конгресу. Невинним його визнали 52 сенатори з сотні за першою статтею звинувачення і 53 – за друге.

Чи були для вас вчора несподіванки?

Володимир Петров: Нет, вообще ни одной неожиданности не было. Я в данной ситуации доверяю локальным американским экспертам. Все предполагали, что будет именно такой перевес в 2-3 голоса, поэтому все прошло нормально.

Вчора було гучно, можна сказати, трошки України в Америці, хоча вони нас дуже часто повчають.

Євген Філіндаш: У нас есть миф о какой-то цивилизованной Америке, где все чинно, благородно, замечательно, прекрасно, все расшаркиваются и в белых перчатках и во фраках общаются в политверхушке и т.д. Это всего лишь миф. Потому что там, как мы видим, вот сейчас это уже наглядно видно, идет такая же ожесточенная борьба в верхушке. Где «не цураются» самых жестких методов. И если мы вспомним историю, то время от времени президентов, даже действующих просто-напросто убивали. И потом так и не расследовали даже толком. Та же история с Кеннеди и много чего другого.

Багато говорили, що ця історія буде вбивчою для Трампа,але зараз з’являються думки експертів, що навпаки це додасть.

Євген Філіндаш: Это, на мой взгляд, однозначно добавит плюсов Трампу, потому что его оппоненты в очередной раз провалились, а он показал, что теперь может утверждать, как в начале истории с русским следом, так история с украинским следом, потому что импичмент на многом этом основывался, он показал, что юридически он полностью чист и теперь может с полным основанием утверждать, что это происки врагов – политическая война и прочее и враги еще и лузеры, они постоянно проваливаются. В Америке это не очень хорошо воспринимается.

На минулих виборах в Трампа навіть всередині власної партії вірило не так багато людей. Зараз їх стане більше?

Микола Катеринчук: Мені здається, що вивчати політологію світову по тому, що відбувається на виборах президентів США, є сенс, але застосувати цей досвід всередині України ми не можемо. Поки що. В зв’язку з нашою процедурою імпічменту, вона виглядає абсолютно по-іншому. Все ж таки це був не юридичний акт, а політичний акт. І цей політичний акт продемонстрував, що у Трампа залишається майже стовідсоткова підтримка республіканців. Він буде основним кандидатом на виборах президента. Тобто йде на другий термін. І те, що у демократів була ризикована ситуація, на яку вони пішли свідомо, розуміючи, що юридично підстав до усунення його від влади, саме це як дія, пов’язана з імпічментом, вони не могли досягнути. Тому що юридичних підстав не було.

Це був виправданий крок?

Микола Катеринчук:Вони пішли, використовуючи це в політичних цілях для того, щоб вести вже кампанію на його дискредитацію. Вони знали, що імпічмент не пройде, але вони розраховували, що зможуть дискредитувати його під час самої процедури. Так не вийшло, і зараз дуже важко прогнозувати, чим закінчаться ці вибори, до речі. Всі говорять, що вже беззаперечно Трамп лідер, що він переможе. Я б не робив таких поспішних висновків. Ще багато треба зробити адміністрації Трампа. І приїзд Помпео – це один із сигналів того, що не все так добре, і за великим рахунком та соціологія, яка мені доступна, говорить про те, що операція, з якою приїжджав Помпео, як наші ЗМІ писали, приїхав ревізор. Неправда. Немає що перевіряти, тому що грошей нам США не давали, тільки озброєння давали. Ця операція була під назвою «Врятувати рядового Трампа». Україна стала топ-темою цього імпічменту, і останні півроку майже Трамп, Україна, Трамп, Україна. І Зеленський може дуже серйозно вплинути, від його заяв багато що залежить. І я не розумію, чому він не використовує своє положення сьогодні для того, щоб переконати Трампа натиснути на Путіна і отримати контроль кордону в наших інтересах.