facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Геннадій Рябцев: «Ринок газу вводиться не для споживачів»

01.07.2020

 

Ринок газу в Україні має стартувати вже відсьогодні. Нацрегулятор спростив правила, і тепер українці зможуть обирати постачальника газу, який їм до вподоби. На відеозв’язку з «Доброго ранку, Країно!» Геннадій Рябцев – головний науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень.

Що на практиці для українців змінюється відсьогодні ?

Нічого. По-перше, чомусь всі зосередили свою увагу виключно на тому, що цей ринок газу означає вибір постачальника. Так, можна, звичайно, обирати постачальника. У нас зараз достатньо велика кількість трейдерів. Навіть «Укрпошта» торгує газом, тому з «Укрпоштою» можна підписати угоду. До речі, у них сприятливі для споживачів умови. Але якщо обирати, то з якоюсь метою. Наприклад, для того, щоб отримати кращі умови. Тобто нижчу ціну та вищу якість. Але якість газу ж однакова. Вона ж іде з розподільчих мереж. Тобто з цим немає якоїсь вигоди. Ціна? Ну всі купують газ за так званим паритетом імпорту. Тому там незначні знижки можуть бути, якщо гуртові. Тобто це копійки, якщо йдеться про домогосподарство. В кращі умови… Я думаю, що відмінності в електронному кабінеті тих чи інших постачальників нам дуже багато користі не принесуть. Але коли всі кажуть про можливість такої заміни постачальника, всі забувають про те, що з 1 липня у нас же ціна зросте.

Тобто, в принципі, і немає сенсу змінювати споживачу стару схему, постачальника?

Ні, ви можете змінити, якщо ви дуже хочете це зробити. Наприклад, ви вважаєте, що ваша компанія є приватною і тому не забезпечує ваші інтереси так, як це може зробити державна компанія. І тому ви відмовляєтеся від послуг приватної компанії і пишете відповідне прохання перейти на надання вам послуг державної компанії, наприклад, НАК «Наітогаз України».

Тобто, виходить, він зацікавлений в цьому?

Звичайно. Це ж робиться не для споживача. Це робиться для того, щоб перерозподілити роздрібний сегмент ринку природного газу так, як цього хочуть мейджори цього ринку.