facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Денис Соколов: «В першу чергу великої води ми чекаємо в гирлі Дністра»

30.06.2020

Понад півсотні будинків на Західній Україні досі лишаються підтопленими. Над ліквідацією наслідків негоди працює майже дві тисячі людей. Тим часом у західних регіонах знову прогнозують сильні зливи. Але до можливого підтоплення готується і Одещина, під загрозою повені одразу чотири населених пункти, очікується підняття рівня води у Дністрі до 2,5 м. Про те, яка нині ситуація в Одеській області, глядачам «Доброго ранку, Країно!» розповість Денис Соколов – речник Одеської обласної державної адміністрації:

«В першу чергу великої води ми чекаємо в гирлі Дністра. Власне, де він впадає в Дністровський лиман. Зараз велика вода йде із Карпат до Молдови. Там знаходиться Дністровська ГЕС, і молдовська сторона контрольовано спускає велику воду. Наразі ситуація така, що максимально критичний рівень підняття води 1 метр 80 сантиметрів. Наразі вода знаходиться 1,15-1,20 м. То ситуація є контрольованою. Але в гирлі Дністра знаходяться плавні. Це національний природний парк, і на узбережжі Дністра знаходиться Бєляєвка, селище Маяк та інші, які може підтопити, як це сталося в Карпатах. Тому ми як ОДА екстрено зв’язалися з головами ОТГ, з головами районів та міст, щоб в екстреному порядку укріпили дамби на узбережжі лиману, а поліція не пускала людей на риболовлю в цей період.

Велика вода дуже небезпечна, і вона взагалі неконтрольована. Наразі ми бачимо, що вона поступає повільніше, ніж очікували, але все може змінитися буквально у найближчі декілька днів. Тому ми не зробили все, але ми продовжуємо робити все від нас залежне, щоб не постраждали люди і не постраждали райони поблизу Дністра».