facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Наталія Хоцянівська: «Ніхто не має на меті відбирати квартири за борги за послуги ЖКГ»

29.06.2020

 

Борги українців за комуналку становлять понад 60 млрд. гривень, найбільше несплат за газ та електропостачання. Тягнуться вони ще з минулого року і не збільшилися навіть під час карантину, тож у Мінрегіоні шукають шляхи, якими можна було б безболісно для споживача цю заборгованість погасити. На зв’язку зі студією «Доброго ранку, Країно!» Наталія Хоцянівська – заступниця міністра розвитку громад та територій.

Чи відбиратимуть квартири в боржників, які не погодилися на реструктуризацію боргу, зокрема?

Звичайно, ніхто не має за мету відбирати квартири. Дійсно, що питання погашення заборгованості треба в цивілізований спосіб урегульовувати. Але якщо говорити взагалі про сам закон, то на меті є перш за все досягнути справедливості в суспільстві в частині того, що люди, які не мають високих заробітних плат, не мають високих статків, в переважній більшості дуже добросовісно розраховуються за комунальні платежі. Ми ж розуміємо, що невисокі заробітні плати учителів, невисоке пенсійне забезпечення у пенсіонерів, лікарі отримують невисокі заробітні плати, але ця категорія споживачів не допускає заборгованості. А люди з більшими статками нехтують своїм обов’язком. Через те і приймається рішення про те, щоб запровадити на п’ять років реструктуризацію заборгованості, яка виникне на 1 жовтня поточного року.

Що означає для українців ця реструктуризація?

Держава пропонує на 60 місяців рівними частинами розділити борг. І кожного місяця ви маєте проводити погашення цієї заборгованості. І ви продовжуєте користуватися всіма послугами. Але для працюючої людини при договорі реструктуризації сума відрахувань від заробітної плати не може перевищувати 25%. Тому навіть може постати таке питання: якщо вашого офіційного доходу не буде вистачати протягом п’яти років для закриття боргу, то цей договір реструктуризації буде продовжено ще на деякий термін, поки ви не проведете повний розрахунок.