facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Остап Семерак: «Те, що ми спостерігаємо на заході країни, є наслідком того, що в діях сучасної влади охорона довкілля не є пріоритетом»

29.06.2020

Стаття 13 Конституції України говорить про те, що земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності українського народу. Про те, чи не суперечить те, що відбувається з українськими лісами, 13-й статті, прокоментує гість студії «Доброго ранку, Країно!» Остап Семерак – міністр екології та природних ресурсів у 2016-2019 років:

«Я би до вашого вступу додав ще одну статтю Конституції, яка говорить про те, що екологічна безпека є частиною національної безпеки, і те, що ми сьогодні спостерігаємо у Закарпатті, Прикарпатті, те, що ми два місяці тому спостерігали в місті Києві, Чорнобилі, Житомирі з пожежами, це все є серйозні загрози екологічній безпеці і відповідно національній безпеці країни. На жаль, так повелося в Україні, що навіть після Чорнобильської аварії, яка стала відома на весь світ і була першою техногенною аварією на атомній електростанції, в українському суспільстві і, зрештою, як наслідок, в українському істеблішменті захист довкілля, захист навколишнього природного середовища не став пріоритетом. І те, що ми сьогодні спостерігаємо, насправді є наслідком того, що в діях сучасної влади охорона довкілля не є пріоритетом. І ми це можемо спостерігати, відкривши навіть такий документ, як державний бюджет на цей рік, бо насправді уряд, міністри в свої функції формують державну політику, а реалізація державної політики можлива, коли під це є певні кошти.

Мало того, якщо ви порівняєте бюджет 2019 року і бюджет 2020 року, то природоохоронні програми, які мені вдалося зафіксувати під час перебування на посаді міністра екології у 2016-2019 роках, вдалося переконувати український парламент, моїх колег по уряду, і ми за три роки поступово в п’ять разів збільшили фінансування природоохоронних програм і подали відмітку в 1 млрд. гривень. Ніби для людей це багато, але я вважаю, що цього все одно недостатньо. Так от якщо порівняти з 2020 роком, всі ці природоохоронні програми, які ще минулого року мали доволі помітний бюджет в 1 млрд. грн.., сьогодні зафіксовані на відмітці 19 млн. 400 з чимось тисяч гривень. В принципі, це є нуль у порівнянні з тим, що було».