facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олексій Бойко: «Ми порівнюємо нинішню повінь зі страшною повінню, яка відбувалася у 2008 році»

26.06.2020

 

Життя трьох людей вже забрала негода в Україні, паводки на Прикарпатті зруйнували мости і дороги, рух шляхами в регіоні паралізовано. Та природа на цьому не зупиняється: червоний – найвищий рівень небезпеки оголошено в Івано-Франківській і Чернівецькій областях. Затоплено близько п’ятдесяти населених пунктів. Місцева влада каже, аби мешканці були готові до евакуації, рівень води в річці Прут стрімко зростає. Про те, яка ситуація в регіоні загалом, глядачам «Доброго ранку, Країно!» розповість Олексій Бойко – заступник голови Чернівецької облдержадміністрації:

«На жаль, я не можу сьогодні сказати вам «доброго ранку», тому що він зовсім не добрий для жителів Чернівецької області. Дійсно, ситуація надважка, надскладна. Ви знаєте, в якій ситуації опинилася Чернівецька область, це пов’язано і з поширенням корона вірусної інфекції, а зараз новий виклик – нова надзвичайна ситуація природно-техногенного характеру. Це повінь у зв’язку із затяжними дощами і критичним підвищенням води у річках. Я можу сьогодні зазначити, що підтоплення в нас відбулося вже у 21 населеному пункті, це в семи районах нашої області. У трьох районах це надважлива і надважка ситуація, там є підтоплені і зруйновані дамби, там є знесені мости, там є населені пункти, які повністю відрізані від будь-якого сполучення, де зараз працюють фахівці Управління цивільного захисту обласної державної адміністрації та Управління служби надзвичайних ситуацій з тим, щоб ефективно і в мінімальні терміни поновити це сполучення, забезпечити у разі потреби місцеве населення якісною питною водою, продуктами харчування та товарами першої необхідності.

На жаль, ми маємо такий досвід. Ми порівнюємо цю повінь за рівнем води зі страшною повінню, яка відбувалася у 2008 році. Там було близько 8 метрів, зараз ми прогнозуємо 6-6,5 метрів, це також надзвичайно велика і критична точка. І ці дані постійно змінюються, ми очікуємо збільшення і проходження такого інтенсивного паводку з 8-ї години ранку до десь 13-15-ї години дня. Потім за оцінками наших спеціалістів Гідрометеоцентру дана ситуація буде уповільнюватися, проте поступове сходження цієї води буде продовжуватися протягом 24 годин. І це якраз затягує час з тим, щоб фахівці оцінили реальні збитки, а ви знаєте, що вони можуть правильно, об’єктивно оцінити, коли вода вже піде, щоб безпосередньо на місці подивитися і остаточно проаналізувати ту інформацію, яка буде, і скласти правильний звіт по збитках, яких завдала стихія».