facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Роксолана Підласа: «Відкрита справа, яка досліджує ознаки наявності державної зради в розмовах Порошенка та Байдена»

26.06.2020

 

Міжнародні корупційні схеми пов’язані з Україною за останні десять років. Разом із «плівками Байдена» презентували мапу під назвою «Демокорупція». Вона вказує на зв’язки вітчизняних та іноземних топ-посадовців, відомих політиків, активістів, компаній, які можуть бути задіяні у світовій злочинності. Аби займатися розслідуванням таких справ, народний депутат Андрій Деркач пропонує створити антикорупційну платформу. Це в студії «Доброго ранку, Країно!» обговорюватимуть Роксолана Підласа – народний депутат, фракція «Слуга народу», та Соломією Бобровською – народний депутат, фракція «Голос».

Чи готові ви долучитися до антикорупційної платформи? І чи здивували вас факти, озвучені Андрієм Деркачем?

Соломія Бобровська: По-перше, мене дивує саме існування Андрія Деркача та його тата на політичній арені. Тому що мені здається, що якраз ми мали б зробити платформу антиефесбешну в Україні.

А у вас не з’явилося висновків, що країна під зовнішнім впливом? Українські гроші у величезних обсягах на вітер, український бюджет роздає кошти не українцям, які виводяться потім за кордон…

Соломія Бобровська: Ні, не з’явилося, тому що мова йде не про український бюджет, а про кошти американського народу, які точно розійшлися за своїм призначенням на ряд величезних і не громадських і державних ініціатив. Я переконана, що про це буде звіт. Але те, що робляться систематичні зливи, особливо перед американськими виборами, і той, хто хоче втручатися в американські вибори та в українські політичні питання, для мене тут більше запитань, ніж про те, куди пішли ті кошти. Тому що, переконана, звіти про ці кошти будуть великими, зрозумілими, достовірними і якісними.

А коли нам розслідувати справи про те, що нам продавали російський газ замість європейського на 50 доларів дорожче, після виборів у США? А якщо Байден стане президентом, ми будемо його притягати до Генпрокуратури України?

Соломія Бобровська: По-перше, це має розслідувати не Андрій Деркач та його антикорупційна платформа, а органи державної влади або правоохоронні. Ті, які справді мають цим займатися, якщо будуть підстави для відкриття такої справи. А друге, мені хотілося б, щоб хтось все ж таки дослідив російські паспорти в уряді України 2010-2013 років.

Ви звернули увагу на суть тих плівок, які оприлюднив Андрій Деркач?

Роксолана Підласа: Я думаю, що абсолютно всі звернули увагу на суть цих плівок. Не можна відкидати цей момент, що треба розбиратися, хто і як записував. Ми ж не хочемо, щоб нашого президента, будь-якого, безвідносно до персоналій, записували і якусь чутливу інформацію, яка становить військову інформацію, наприклад. Але якщо ми говоримо про суть плівок Порошенка–Байдена, то ви знаєте, що відкрита справа, яка досліджує ознаки наявності державної зради в цих розмовах Порошенка як п’ятого президента, який мав би гарантувати Конституцію, суверенітет і незалежність України. І це розслідування просувається, також в парламенті йде мова про створення тимчасової слідчої комісії, яка мала би стимулювати і допомагати розбиратися слідству, що ж там було сказано.

Чи готові ви долучитися до Національної антикорупційної платформи, аби допомогти в тому числі деяким розслідуванням?

Роксолана Підласа: Я вам відверто скажу, антикорупційна діяльність – не мій фах, я займаюся економікою. Але я готова співпрацювати з усіма людьми, які працюють на благо держави і займаються боротьбою з корупцією.