facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Оксана Виговська: «Правил в карантин повинні дотримуватись всі, починаючи від президента і закінчуючи пересічною людиною»

06.06.2020

 

Чи порушив президент карантин, коли під час робочого візиту до Хмельницького відвідав кав’ярню з іншими керівниками без захисних масок, хоча до 5 червня уряд дозволу на таке не давав? Чи має він за це порушення сплатити штраф? На ці питання відповідатимуть гостя студії «Доброго ранку, Країно!» Оксана Виговська – лікар-інфекціоніст та Ростислав Кравець – юрист.

Як ви гадаєте, це було порушення?

Ростислав Кравець: Справді, у нас завжди виникає питання: скільки буде два плюс два? І відповідь: а ми купляємо чи продаємо? Тут та ж сама ситуація. Якщо ми будемо йти суто по закону, звичайно. Ну пан Ляшко заявив, що ми перевіряли. Добре, створена комісія по перевірці саме цього закладу? Це включено в програму офіційного візиту президента? Це ж все-таки офіційний візит президента. Ми сплачуємо президенту зарплату. Для цього є служба протоколу. Не просто так президент йшов, йшов: а мене запросили в Оман злітати, і я полетів. Чи запросили кудись там сходити. Ні, такого немає. І відповідно є органи державної влади, де це врегульовано. Тому говорити про якісь перевірки, хтось там запросив і ми пішли щось там перевіряти – якщо суто із юридичної точки зору, це було порушення. Знову ж таки де була дистанція півтора метри?

З іншого боку, ми можемо говорити: вибачте, в нас ці обмеження не розповсюджуються на ту ж Верховну Раду, які дозволяли працювати, коли був карантин. Можна з цього боку підійти. На мій погляд, якщо чисто з людської точки зору, з державницької точки зору президент має бути прикладом для всіх. Прикладом не того, як виправдовуватися, а прикладом, як себе поводити. Тобто якщо запросили, сказати: вибачте, я не можу, тому що в нас заклади харчування… Перевіряли що? Яка запашна кава? Як прибрано на столах? З юридичної точки зору це було порушення.

Оксана Виговська: Є певні правила гри, які запроваджені. Цих правил гри повинні дотримуватись всі, починаючи від президента і закінчуючи рядовою людиною. Ми не можемо вимагати від оточуючих, якщо ми самі не поводимося так, як потрібно. Але з точки зору епідеміологічної все-таки також потрібно розуміти, і я розумію, чому так вчинив президент. Йому захотілося ближче бути до людей і продемонструвати людям, що він не боїться коронавірусу. І він такий, як всі, може бути вразливим.