facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Інна Совсун: «Насправді сьогодні всі питання про те, що відбувається в країні, є питаннями відповідальності президента і ОП»

10.04.2020

Готуймося до різного розвитку подій. В Офісі президента розповіли, хто виконуватиме обов’язки глави держави, якщо раптом Володимир Зеленський підхопить коронавірус. Цю тему обговорюватимемо з Іваном Шинкаренком – народним депутатом, фракція «Слуга народу», та Інною Совсун – народним депутатом, фракція «Голос» за допомогою скайп-зв’язку зі студією «Доброго оранку, Країно!»

А що ж ми будемо робити, якщо глава держави захворіє?

Іван Шинкаренко: Я думаю, що окрім існуючих протоколів, про які говорив Кирило Тимошенко, це трішки, мабуть, політичне питання. Тому в момент, коли, не дай боже, щось трапиться, що президент не матиме можливість певний час виконувати свої повноваження, буде розроблений якийсь план дій чи буде назначена людина безпосередньо президентом, яка буде виконувати його обов’язки на час, коли він не зможе цього самостійно робити.

Людина в державі, яка нині найбільше несе відповідальність за ситуацію, це хто?

Інна Совсун: Сьогодні, безперечно, є одна людина, яка несе відповідальність за ситуацію в країні. Це президент Зеленський. Попри те, що формально за ті питання, які стосуються вирішення проблем з коронавірусом і з економікою, загалом відповідальність несе уряд, але ми дуже добре розуміємо, що уряд так само сформований в Офісі президента. Більше того, ми бачимо, що частину тих функцій, які насправді мали б виконувати МОЗ чи інші органи влади, так само чомусь виконують в Офісі президента. В першу чергу такий яскравий приклад це доставка тестів, масок та інших медичних засобів з Китаю. Чомусь цей процес координується напряму з Офісу президента. З одного боку, ми бачимо політичну централізацію влади з Офісу президента, але більше того, якісь адміністративні функції, які б достеменно мали б виконувати в уряді, вони так само чомусь переносяться в Офіс президента. І тому насправді всі питання про те, що відбувається в країні, чим ми задоволені, чим не задоволені, безперечно, є питання відповідальності президента і Офісу президента на сьогодні. І звичайно, в будь-якій кризовій ситуації, якщо раптом з’являється захворювання серед людей, які працюють на Банковій, це ставить під загрозу дуже багато процесів в країні, через те, що повноваження, влада – адміністративна, політична дуже сильно зосереджені сьогодні.

Чи не забагато бере на себе глава держави у вирішенні проблем в сьогоднішній ситуації?

Іван Шинкаренко:Якщо говорити безпосередньо про той факт, що координується робота по доставці ліків та медичних засобів захисту з Китаю в Україну, я вважаю, що це не можна відносити до категорії «забагато». Це просто в приміщенні адміністрації президента оперативно відбувається координація роботи із забезпечення країни необхідними засобами захисту. Тут немає нічого такого, що б могло викликати подив, чому це саме в Офісі президента. Це просто поряд, це можна одразу контролювати, розуміти, що відбувається, бо це дійсно зараз питання життя і смерті та безпеки життя громадян України, за яку також відповідає президент.