facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Катерина Одарченко: «Американці вірять в те, що наші антикорупційні реформи є ефективними»

04.03.2020

На скайп-звязку зі студією «Доброго ранку, Країно!» з Вашингтону Катерина Одарченко – політичний експерт. Говоритимемо про те, чи змінять сьогодні прем’єр-міністра Гончарука, і що про це говорять за океаном:

«Ми мали зустрічі із конгресменами із сенаторами, із радником Трампа, зі Світовим Банком, Міжнародною фінансовою корпорацією. Україну розцінюють більше в аспекті мирного процесу в першу чергу, про що вони відкрито кажуть і в тому числі збирали і у нас аналітику до 11 числа. 11 числа великі слухання, що будуть стосуватися і бюджетного процесу по Україні, саме мирного врегулювання. Потім чергові слухання будуть стосуватися певної технічної допомоги. Тому перше питання, яке задають українцям з точки зору аналітики, це, безумовно, мир. І друге питання: як реформи діють, і як ви оцінюєте реформи? Відверто кажучи, більшість делегацій оцінюють їх як відсутність. Це наша позиція. Але американці вірять в те, що антикорупційні реформи є ефективними. Це їхня позиція, і вона має право на життя.

Я вам скажу, відверто кажучи, не детально знають американці, навіть з групи підтримки України, прізвища в нашому уряді. Так, вони знають про президента, вони знають про команду президента, дехто з них може назвати прізвище голови уряду і ключових міністрів. Припустимо, Авакова, який довго працює. Але здебільшого не можна сказати, що вони в деталях слідкують за нашою внутрішньою політикою, тому що реформи, які їх стосуються, довгострокові. Безпосередньо, припустимо, земельна реформа. Тут деякі представники підтримують, в тому числі з Демократичної партії. Тобто вони оцінюють її позитивно. Хоча, припустимо, радник Трампа Капуто досить відверто сказав, що вам потрібно вашими внутрішніми речами займатися самим, тому що очевидно, що є люди в тому числі в Америці, і Сорос, які зацікавлені в тому самому впровадженні ринку землі в Україні, в постійному процесі боротьби з корупцією, а не подоланні її, але це ваша внутрішня справа і це справа до вашого в першу чергу компетентного уряду. І знаєте, в цьому він дуже правий, тому що сподіватися «заграница нам поможет» теж не дуже правильно».